Wielkanocne sensoryczne jajko z kartonu

Wielkanocne sensoryczne jajko z kartonu, które dziecko może ozdobić pomponami. Zrób sensoryczną zabawę dla dziecka z kartonu i taśmy klejącej!

Wielkanocne sensoryczne jajko z kartonu

Dziś mam dla Was pomysł na wielkanocną sensoryczną zabawę dla dzieci. Do zrobienia jej potrzebujecie kawałka kartonu, przeźroczystej taśmy klejącej i kolorowych pomponów.

Dziecko może ozdabiać te wielkanocne jajko na różne sposoby. Po skończonej zabawie pompony można odkleić i zacząć zabawę na nowo. Jajko możecie ozdobić też na różne sposoby. Można wykorzystać do tego kawałki bibuły, koraliki czy cekiny. Możecie wykorzystać również produkty, które znajdziecie w swojej kuchni: ziarna kawy, kukurydzę, groch czy wiórki kokosowe.

Zobacz inne wielkanocne zabawy dla dzieci!

Zerknijcie również na moje pomysły na plastyczne prace wielkanocne z poprzednich lat. Są również fajną formą na wielkanocne zabawy razem z dziećmi:

Co potrzebujesz?

  • kawałek kartonu,
  • nożyczki lub ostry nożyk do tapet,
  • grubą przeźroczystą taśmę klejącą,
  • kolorowe pompony.

Jak zrobić wielkanocne sensoryczne jajko?

Z kawałka kartonu wytnij jajko. Podklej karton od spodu grubą i mocną taśmą klejącą. Daj dziecku karton z jajkiem i kolorowe pompony. Miłej zabawy!

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Hela sama się złości – książka o złości
Wielkanocne sensoryczne jajko z kartonu