Jesienne drzewa – nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa to jesienna zabawa dla dzieci, która uczy dzieci cyfr poprzez zabawę. Pobierz karty pracy z jesiennymi drzewami i połącz naukę z zabawą.

Jesienne drzewa dla dzieci

Obiecałam Wam, że wrzesień będzie na blogu miesiącem matematycznym i mam dla Was czwartą już propozycję matematycznej zabawy dla dzieci, czyli jesienne drzewa w wersji matematycznej.

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się Was przekonać, że matematyka jest całkiem fajna. A pokazanie jej dzieciom w formie zabawy sprawia, że nie jest później taka straszna i trudna, tylko całkiem praktyczna i użyteczna.

Przygotowywanie matematycznych zabaw dla dzieci sprawiło mi sporo przyjemności. W głowie mam jeszcze sporo różnych pomysłów. I tak sobie myślę, że matematyczne zabawy dla dzieci na pewno się tu jeszcze nie raz pojawią, bo bardzo Wam się spodobały.

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę
Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa, czyli nauka poprzez zabawę

Dziś przygotowałam dla Was kolejną zabawę, która pomoże Waszym dzieciom nauczyć się cyfr od 1 do 10. Tym razem przygotowałam dla Was plansze z jesiennymi drzewami. Każde drzewo oznaczone jest cyfrą od 1 do 10. My do swojej zabawy wykorzystaliśmy kolorowe guziczki, które Filip układał na koronach drzew w odpowiedniej ilości.

Jak zwykle bawić możecie się na różne sposoby. Możecie wykorzystać do tego kulki z plasteliny czy bibuły. Możecie powycinać z kolorowych papierów liście czy jabłka, albo użyć guziczków tak jak my. Sami zdecydujcie jak wykorzystacie moje jesienne drzewa. I koniecznie pochwalcie się na Instagramie co fajnego wymyśliliście.

Polecam Wam również inne matematyczne zabawy, które pojawiły się na blogu:

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę
Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa -do druku

Jesienne drzewa do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie – odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich grafik?

– Jesienne drzewa możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Jesienne drzewa dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Jesienne drzewa udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer październik 2019 – do pobrania i wydrukowania
Jesienne drzewa – nauka cyfr poprzez zabawę