Jesienne drzewa – nauka cyfr poprzez zabawę

Pora na kolejną propozycję matematycznej zabawy dla dzieci. Tym razem mam dla Was jesienne drzewa, które są doskonałym pomysłem na naukę cyfr poprzez zabawę!Obiecałam Wam, że wrzesień będzie na blogu miesiącem matematycznym i mam dla Was czwartą już propozycję matematycznej zabawy dla dzieci.

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się Was przekonać, że matematyka jest całkiem fajna. A pokazanie jej dzieciom w formie zabawy sprawia, że nie jest później taka straszna i trudna, tylko całkiem praktyczna i użyteczna.

Przygotowywanie matematycznych zabaw dla dzieci sprawiło mi sporo przyjemności. W głowie mam jeszcze sporo różnych pomysłów. I tak sobie myślę, że matematyczne zabawy dla dzieci na pewno się tu jeszcze nie raz pojawią, bo bardzo Wam się spodobały.

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę
Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa, czyli nauka poprzez zabawę

Dziś przygotowałam dla Was kolejną zabawę, która pomoże Waszym dzieciom nauczyć się cyfr od 1 do 10. Tym razem przygotowałam dla Was plansze z jesiennymi drzewami. Każde drzewo oznaczone jest cyfrą od 1 do 10. My do swojej zabawy wykorzystaliśmy kolorowe guziczki, które Filip układał na koronach drzew w odpowiedniej ilości.

Jak zwykle bawić możecie się na różne sposoby. Możecie wykorzystać do tego kulki z plasteliny czy bibuły. Możecie powycinać z kolorowych papierów liście czy jabłka, albo użyć guziczków tak jak my. Sami zdecydujcie jak wykorzystacie moje jesienne drzewa. I koniecznie pochwalcie się na Instagramie co fajnego wymyśliliście.

Polecam Wam również inne matematyczne zabawy, które pojawiły się na blogu:

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę
Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!

[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Zrób zdjęcia z moimi grafikami i pokaż je – oznacz mnie na postach (@lecibocianpl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Jesienne drzewa do druku

Jesienne drzewa do druku

Pobierz karty do nauki cyfr z jesiennymi drzewami:

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z moich grafik?

– Jesienne drzewa możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Jesienne drzewa dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Jesienne drzewa udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

No Comments Yet.

Previous
Planer październik 2019 – do pobrania i wydrukowania
Jesienne drzewa – nauka cyfr poprzez zabawę