Jesienne drzewa – nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa to jesienna zabawa dla dzieci, która uczy dzieci cyfr poprzez zabawę. Pobierz karty pracy z jesiennymi drzewami i połącz naukę z zabawą.

Jesienne drzewa dla dzieci

Obiecałam Wam, że wrzesień będzie na blogu miesiącem matematycznym i mam dla Was czwartą już propozycję matematycznej zabawy dla dzieci, czyli jesienne drzewa w wersji matematycznej.

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się Was przekonać, że matematyka jest całkiem fajna. A pokazanie jej dzieciom w formie zabawy sprawia, że nie jest później taka straszna i trudna, tylko całkiem praktyczna i użyteczna.

Przygotowywanie matematycznych zabaw dla dzieci sprawiło mi sporo przyjemności. W głowie mam jeszcze sporo różnych pomysłów. I tak sobie myślę, że matematyczne zabawy dla dzieci na pewno się tu jeszcze nie raz pojawią, bo bardzo Wam się spodobały.

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę
Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa, czyli nauka poprzez zabawę

Dziś przygotowałam dla Was kolejną zabawę, która pomoże Waszym dzieciom nauczyć się cyfr od 1 do 10. Tym razem przygotowałam dla Was plansze z jesiennymi drzewami. Każde drzewo oznaczone jest cyfrą od 1 do 10. My do swojej zabawy wykorzystaliśmy kolorowe guziczki, które Filip układał na koronach drzew w odpowiedniej ilości.

Jak zwykle bawić możecie się na różne sposoby. Możecie wykorzystać do tego kulki z plasteliny czy bibuły. Możecie powycinać z kolorowych papierów liście czy jabłka, albo użyć guziczków tak jak my. Sami zdecydujcie jak wykorzystacie moje jesienne drzewa. I koniecznie pochwalcie się na Instagramie co fajnego wymyśliliście.

Polecam Wam również inne matematyczne zabawy, które pojawiły się na blogu:

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę
Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Jesienne drzewa -do druku

Jesienne drzewa do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie – odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj letnie zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje letnie zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz letnie zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wiosenne ilustracje i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj letnie zestawy. Mam dla Ciebie letnie zadania, letnie wyklejanki i letnią matematykę.

Lato karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich grafik?

– Jesienne drzewa możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Jesienne drzewa dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Jesienne drzewa udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Jesienne drzewa - nauka cyfr poprzez zabawę

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer październik 2019 – do pobrania i wydrukowania
Jesienne drzewa – nauka cyfr poprzez zabawę