Obrazki z figur geometrycznych, czyli wycinanki z kształtów

Kreatywne obrazki z figur geometrycznych można stworzyć bardzo prosto. Wystarczy powycinać koła, kwadraty czy trójkąty i fajna zabawa dla dzieci gotowa. Sprawdź moje pomysły na obrazki z kształtów!

Obrazki z figur geometrycznych

Czasami do dobrej zabawy z dzieckiem wystarczy na prawdę niewiele. Wiele naszych kreatywnych zabaw bierze się z potrzeby chwili. I tak było tym razem. W czasie miesięcznej choroby Filipa kupiłam mu różne rzeczy do prac plastycznych. Chciałam żeby miał taki swój własny kreatywny zestaw, a nie podkradany mamie i to był strzał w dziesiątkę. Siada sobie przy swoim biurku i wymyśla różne prace. Podczas drzemki Igora Filip spytał się czy coś razem powycinamy. Nie miał pomysłu na nic konkretnego. Szybko do głowy przyszedł mi bardzo prosty pomysł na zabawę, którą pamiętam jeszcze z przedszkola! Jest to również fajny pomysł na wykorzystanie różnych ścinków kolorowych papierów, które pozostały po różnych kreatywnych zabawach.

Wystarczyły kolorowe papiery, nożyczki i klej i okazało się, że z tych 3 rzeczy, które większość z nas ma w domu można stworzyć niezwykle kreatywne obrazki z figur geometrycznych. Powycinałam z z kolorowych papierów różne kształty i powstały z tego na prawdę bardzo fajne prace.

To bardzo fajny pomysł na zabawę z dziećmi w różnym wieku. Dla maluchów może to być pierwsza zabawa w przyklejanie kształtów przygotowanych przez rodziców. Dla dzieci starszych nauka wycinania i przede wszystkim niezwykły trening kreatywności, bo z kształtów można wyczarować przeróżne obrazki.

Pomysły na obrazki z figur geometrycznych

Ja razem z Filipem stworzyłam pociąg, domek i rakietę. To na pewno nie nasza ostatnio zabawa z kształtami, bo obaj mamy pomysły na kolejne obrazki. Spójrzcie jakie to proste. Wystarczy kilka kolorowych trójkątów, prostokątów i kółek, a już mamy fajną kreatywną zabawę dla dzieci!

To co wycinacie fajnego? ♥

Pomysły na obrazki z figur geometrycznych
Pomysły na obrazki z figur geometrycznych
Pociąg z figur geometrycznych
Pociąg z figur geometrycznych
Rakieta z figur geometrycznych
Rakieta z figur geometrycznych
Domek z figur geometrycznych
Domek z figur geometrycznych

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Odkryj moje karty do zabawy w wyklejanie!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter, a tutaj znajdziesz wszystkie karty pracy do druku. Tylko teraz możesz je kupić do 50% taniej!

Wyklejanki kolory do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak urządzić domowe biuro, czyli mój kącik do pracy
Obrazki z figur geometrycznych, czyli wycinanki z kształtów