Angielski dla dzieci, czyli jak zachęcać, a nie zniechęcać do nauki 100 pierwszych słówek

Jeśli zastanawiacie się czy mojego syna dopada nuda to oczywiście, że tak! Ale mam zwykle kilka rzeczy, które szybko ją przegonią! A dziś zdradzę Wam mój sekret jak można uczyć dziecko podczas zabawy angielskiego.

Nie jestem matką wariatką, która pragnie, żeby jej trzylatek potrafił liczyć do 30, znał wszystkie literki i angielskie słowa. Ale mój syn umie liczyć do 30, zna cały alfabet i dużo angielskich słów. Jego pierwszymi słowami poza mama, tata i baba były kolory po angielsku. Nikt go tego nie uczył na siłę. Filip bardzo szybko podłapuje jednak różne rzeczy.

A to z usłyszy piosenkę po angielsku po kolorach, a to policzy schody z tatą, a to zrobi swoją “pracę literkową” na komputerze i napisze swoje imię i różne proste wyrazy. Lubi to po prostu i jest ciekawy nowych rzeczy.

Ja z kolei tą ciekawość staram się wykorzystywać najlepiej jak potrafię. Wiecie, że bardzo lubimy czytać książki. Filip ma swoja ulubioną książkę z angielskimi słówkami, a dziś pokaże Wam bez czego nie wyobraża sobie jazdy samochodem.

Mamo, a jak jest po angielsku?

Mamo jak po angielsku powiedzieć lody. Mamo a jak po angielsku jest krowa. Takich pytań codziennie słyszymy sporo. Dlatego w naszym domu nie brakuje różnych gier i zabaw, które przybliżają maluchom język angielski. Jedną z nich są karty obrazkowe od Kapitana nauki, które pomagają w nauce 100 pierwszych słówek. W zestawie znajdujemy 104 karty obrazkowe z angielskimi słówkami. Każda z nich jest dwustronna.

Na jednej stronie słówko wraz z obrazkiem pojawia się w języku polskim, a na drugiej w angielskim. Dzieci poznają cyferki, kolory, członków rodziny i podstawowe angielskie słówka. Ciekawa forma, kolorowe obrazki to doskonała forma zabawy dla dzieci, która jednocześnie ułatwia zapamiętywanie angielskich słówek w bardzo naturalny sposób, czyli podczas wspólnej zabawy.

A bawić się można nimi na różne sposoby. Możemy wykorzystać pomysły na gry i zabawy znajdujące się w załączonej książce, albo wymyślać swoje. Możemy uczyć się liczyć, odnajdywać kolory, zadawać zagadki, odszukiwać. Pomysłów na zabawę jest mnóstwo. A wiecie dlaczego bardzo lubię Kapitana Naukę, bo dzięki praktycznemu opakowaniu, które nie zajmuje całej walizki ich gry i zabawy można zabrać ze sobą wszędzie. Czy to na rodzinny piknik do ogrodu, czy na wakacje.

Samochodowe must have

Pewnie zastanawiacie się o co chodzi z tym samochodem. Już Wam wyjaśniam! Razem z kartami otrzymujemy płytę CD. Na której znajdują się nagrania wszystkich słówek i piosenki. Płyta szybko znalazła się w naszym samochodzie. I podczas każdej podróży jest obowiązkowym elementem. Filip powtarza sobie słówka i nauczył się na pamięć dwóch piosenek, które się na niej znajdują.

Lubi ją do tego stopnia, że nawet wtedy, kiedy nie ma ochoty gdzieś z nami pojechać wystarczy powiedzieć: choć pouczymy się angielskiego. I już chętnie biegnie do samochodu. Fajne jest to, że nie traktuje tego jak naukę. Jest dla niego bardzo fajna zabawa.

Co znajdziesz w zestawie?

– 104 dwustronne karty z kolorowymi obrazkami i słówkami w języku polskim i angielskim,
– książkę z pomysłami na wspólne gry i zabawy, tłumaczeniem słówek i tekstami piosenek zawartych na płycie,
– płyta CD z nagraniami wszystkich słówek zawartych na kartach i piosenkami w języku angielskim.

Angielski dla dzieci, czyli jak zachęcać, a nie zniechęcać do nauki 100 pierwszych słówek

Angielski dla dzieci, czyli jak zachęcać, a nie zniechęcać do nauki 100 pierwszych słówek

Gdzie kupić?

Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek możecie kupić tutaj. Tu sprawdźcie, gdzie kupicie je najtaniej. A ja już wkrótce pokaże Wam kolejne fajne propozycje dla przedszkolaków od Kapitana Nauki! Obserwujcie mnie żeby nic fajnego nie przegapić Leci Bocian na Instagramie i Leci Bocian na Facebooku! Sprawdźcie również inne propozycje z tej serii, bo seria 100 zabaw to nie tylko zabawy z Królikiem Kazikiem, ale również inne zestawy:

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Zaplanuj wakacje – miesięczny planer na czerwiec, lipiec i sierpień 2018
Angielski dla dzieci, czyli jak zachęcać, a nie zniechęcać do nauki 100 pierwszych słówek