Mikołaj z rolek papieru – świąteczne ozdoby dla dzieci

Mikołaj z rolek papieru, czyli pomysł na świąteczne ozdoby dla dzieci. Zobacz jak prosto można zrobić Mikołaja z rolek papieru!

Mikołaj z rolek papieru

Dziś mam dla Was pomysł na Mikołaja z rolek papieru. To prosta świąteczna zabawa podczas, której razem z dziećmi możecie stworzyć wyjątkową świąteczną ozdobę. Wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób to świetny pomysł na wprowadzenie w domu świątecznego klimatu, a także rodzinnych wspólnie spędzony czas na kreatywnej świątecznej zabawie.

Nasz Mikołaj z rolki

Wykonanie Mikołaja z rolek jest bardzo proste i możecie zrobić go na różne sposoby. My do naszego Mikołaja z rolek papieru wykorzystaliśmy kolorowy papier, filc, watę i guziczki oraz klej i nożyczki.

Jeśli nie macie w domu rolek po papierze to możecie je zrobić ze sztywniejszej kartki. Można ją zwinąć w rulon i złączyć zszywaczem. Do tej zabawy fajnie sprawdzą się również rolki po ręczniku kuchennym.

Jak zrobić Mikołaja z rolki?

Tworzenie Mikołaja zaczęliśmy od owinięcia rolki czerwonym papierem od dołu – tak stworzyliśmy jego ubranie. Na górę nałożyliśmy żółty papier – tak stworzyliśmy jego twarz.

Na czerwone ubranko przykleiliśmy guziczki. Niestety nie miałam w domu czarnych, więc wykorzystaliśmy białe. Na twarzy przykleiliśmy ruchome oczka, brodę wyciętą z filcu (możecie ją również wyciąć z papieru) na brodę przykleiliśmy czerwony pomponik.

Kawałek czerwonego filmu złożyłam w rulonik i stworzyłam z niego czapkę Mikołaja. U góry obiłam ją białym pomponikiem, a na około watą kosmetyczną. No i mamy to. Tak powstał nasz Mikołaj z rolki. Prawda, że prosty? Możecie go zrobić na różne sposoby wykorzystując to co macie w domu!

Moje inne pomysły na świąteczne ozdoby dla dzieci:

A tutaj znajdziecie moje wszystkie świąteczne pomysły. Nie zapomnij również wydrukować plakatów na święta.

Mikołaj z rolek papieru
Mikołaj z rolek papieru
Mikołaj z rolek papieru

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planery 2021 do druku – pobierz i wydrukuj
Mikołaj z rolek papieru – świąteczne ozdoby dla dzieci