Mikołaj z rolek papieru – świąteczne ozdoby dla dzieci

Mikołaj z rolek papieru, czyli pomysł na świąteczne ozdoby dla dzieci. Zobacz jak prosto można zrobić Mikołaja z rolek papieru!

Mikołaj z rolek papieru

Dziś mam dla Was pomysł na Mikołaja z rolek papieru. To prosta świąteczna zabawa podczas, której razem z dziećmi możecie stworzyć wyjątkową świąteczną ozdobę. Wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób to świetny pomysł na wprowadzenie w domu świątecznego klimatu, a także rodzinnych wspólnie spędzony czas na kreatywnej świątecznej zabawie.

Nasz Mikołaj z rolki

Wykonanie Mikołaja z rolek jest bardzo proste i możecie zrobić go na różne sposoby. My do naszego Mikołaja z rolek papieru wykorzystaliśmy kolorowy papier, filc, watę i guziczki oraz klej i nożyczki.

Jeśli nie macie w domu rolek po papierze to możecie je zrobić ze sztywniejszej kartki. Można ją zwinąć w rulon i złączyć zszywaczem. Do tej zabawy fajnie sprawdzą się również rolki po ręczniku kuchennym.

Jak zrobić Mikołaja z rolki?

Tworzenie Mikołaja zaczęliśmy od owinięcia rolki czerwonym papierem od dołu – tak stworzyliśmy jego ubranie. Na górę nałożyliśmy żółty papier – tak stworzyliśmy jego twarz.

Na czerwone ubranko przykleiliśmy guziczki. Niestety nie miałam w domu czarnych, więc wykorzystaliśmy białe. Na twarzy przykleiliśmy ruchome oczka, brodę wyciętą z filcu (możecie ją również wyciąć z papieru) na brodę przykleiliśmy czerwony pomponik.

Kawałek czerwonego filmu złożyłam w rulonik i stworzyłam z niego czapkę Mikołaja. U góry obiłam ją białym pomponikiem, a na około watą kosmetyczną. No i mamy to. Tak powstał nasz Mikołaj z rolki. Prawda, że prosty? Możecie go zrobić na różne sposoby wykorzystując to co macie w domu!

Moje inne pomysły na świąteczne ozdoby dla dzieci:

A tutaj znajdziecie moje wszystkie świąteczne pomysły. Nie zapomnij również wydrukować plakatów na święta.

Mikołaj z rolek papieru
Mikołaj z rolek papieru
Mikołaj z rolek papieru

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Pobierz i wydrukuj zimowe zadania dla dzieci!

Szukasz pomysłów na zabawę dla dzieci? Wydrukuj moje zimowe zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz zimowe zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Zimowe zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.

Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne zimowe ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj zimowe zestawy. Mam dla Ciebie zimowe zadania, zimowe wyklejanki i zimową matematykę.

Świąteczne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Planery 2021 do druku – pobierz i wydrukuj
Mikołaj z rolek papieru – świąteczne ozdoby dla dzieci