Bałwanek na 9 sposobów – prace plastyczne dla dzieci

Bałwanek na 9 sposobów. 9 pomysłów na prace plastyczne z bałwankiem dla dzieci. Zobacz jak zrobić bałwanka z papieru, kartonu i farbek!

Bałwanek – 9 zabaw dla dzieci

Zima w pełni! Za oknami mróź, śnieg, ale z tego zamarźniętego puszystego śniegu trudno jest ulepić bałwana. Bałwanka można zrobić jednak nie tylko ze śniegu. To świetny pomysł na pracę plastyczną z dziećmi w domu!

Bałwanka można zrobić na różne sposoby. Do jego zrobienia można wykorzystać rolkę po papierze toaletowym, białą skarpetkę czy różne techniki plastyczne. Dziś mam dla Was aż 9 pomysłów na zrobienie niezwykłych bałwanków.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Bałwanek – 9 pomysłów na prace plastyczne

1. Bałwanek z kartonu

Jedna z naszych ulubionych zabaw sensorycznych. Do zrobienia tego bałwanka potrzebujecie kartonu i taśmy klejącej. W kartonie wytnijcie kształt bałwanka, od spodu podklejcie karton przeźroczystą taśmą klejącą. Flamastrami dorysujcie “ręce” i czapkę. Do zrobienia oczu, buzi i guzików wykorzystałam ziele angielskie. Nos zrobiłam ze skórki pomarańczy. Bałwanka posypałam sztucznym śniegiem. Tutaj na filmie możecie zobaczyć jak zrobiłam go krok po kroku.

2. Bałwanek z rolki papieru

Do zrobienia bałwanka możecie wykorzystać rolkę po papierze toaletowym. Wystarczy pomalować ją farbkami na biało. Za pomocą flamastrów stworzyłam buzie, uśmiech, guziczki i nos. Kapelusz zrobiłam z kawałka kartonu.

3. Bałwanek z woreczka

Do stworzenia tego bałwanka potrzebujecie woreczka strunowego i białej farby. To świetny pomysł na bałwankową zabawę farbami bez brudzenia – idealną nawet dla maluchów. Wystarczy, że dodacie farbę do woreczka i zadaniem dziecka jest rozsmarowanie jej w woreczku.

4. Bałwan wycinanka z papieru

Bałwan w formie wycinanki, którego możecie pobrać za darmo na blogu. Dzięki różnym wzorom czapek i szalików możecie go stworzyć na różne sposoby. Pobierz darmowy szablon z bałwanem.

5. Praca plastyczna z bałwanem

Praca plastyczna z bałwankiem spoglądającym w niebo. Do jej zrobienia potrzebujesz kartki papieru, ozdobnej taśmy papierowej i białej farbki. Śnieg wykonałam za pomocą patyczków kosmetycznych!

6. Bałwanki z nausznikami i szalikami

Bałwanek z rolki papieru

Bałwanki z nausznikami i szalikami stworzone ze zwiniętych kartek papieru. Do ich zrobienia wykorzystałam filc, kolorowe guziczki i pompony.

7. Bałwanki jak sprężynki

Bałwanki skaczące jak sprężynki, które zrobisz z kartki papieru. Wystarczy zawijać dwa paski papieru tak jak tworzy się papierowe łańcuchy – zobacz na filmie jak zrobiłam je krok po kroku.

8. Bałwanki z płatków kosmetycznych

Bałwanki z płatków kosmetycznych

9. Bałwanek jako prezent

Jak zapakować prezent w kształcie bałwana?

Na koniec mam dla Was pomysł na zapakowanie prezentu w kształcie bałwanka! Każde dziecko będzie zachwycone takim prezentem. W ten sposób możecie również stworzyć pracę plastyczną – wystarczy zapakować w papier kawałek tektury i stworzyć takiego bałwanka!

Zobacz również inne pomysły na zabawy dla dzieci:

  • Bałwan – wycinanka – zobacz
  • Bałwanki z rolek papieru – zobacz
  • Pestki arbuza – matematyczna zabawa dla dzieci – zobacz
  • Ośmiornica – zabawa w wycinanie – zobacz
  • Zęby rekina – wycinanka dla dzieci – zobacz

A tutaj znajdziesz wszystkie zabawy. Miłej zabawy! ❤

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Szopka bożonarodzeniowa – kolorowanka do druku
Bałwanek na 9 sposobów – prace plastyczne dla dzieci