Jesienne karty pracy – 70 jesiennych zadań do druku

Jesienne karty pracy to 70 edukacyjnych kart z jesiennymi zadaniami do druku. Pobierz i wydrukuj jesienne karty pracy z symbolami jesiennymi i połącz naukę z zabawą.

Jesienne karty pracy do druku

Mamy to! Jesień zbliża się wielkimi krokami. W parku liście zaczynają szeleścić między nogami, z drzew ku radości dzieci spadają pierwsze kasztany i żołędzie. Nadchodzi jesień, coraz to krótsze dni i więcej czasu na kreatywne zabawy w domu.

Na pewno nie zabraknie u nas klasycznych ludzików z kasztanów, bukietów z liści i ich malowania. Teraz kiedy więcej czasu będziemy spędzać w domu nie zabraknie u nas również pomysłów na jesienne aktywności z dziećmi, które łączą w sobie naukę z zabawą. W tym roku będzie ich sporo, bo przygotowałam ponad 70 zupełnie nowych jesiennych kart pracy. Możecie je pobrać i wydrukować tutaj.

70 jesiennych zadań do druku

Wśród jesiennych karty pracy nie mogło zabraknąć wszystkiego tego co mi i moim dzieciom kojarzy się z jesienią. Oprócz różnokolorowych liści, kasztanów czy żołędzi znajdziecie na nich wiewiórę, lisa, sowę czy jeża. Wszystkie karty utrzymane są w jesiennej kolorystyce. Znajdziesz wśród nich karty pracy do rozwiązywania, liczenia, wycinania czy rysowania.

Przygotowałam również Wasze ulubione wyklejanki, które dzieci mogą wyklejać plasteliną, bibułą, albo malować na różne sposoby. Moje karty to nie tylko dobry sposób na zabawę z dzieckiem w domu. Wiem, że nie raz ratują Was podczas choroby i są świetnym sposobem na nudę. Jesienne karty pracy rozwijają różne aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia i spostrzegawczości. Wycinanie i wyklejanie to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny trening sprawności rączek i motoryki małej. Gotowi na jesienną zabawę? Poznajcie moje nowe jesienne karty pracy! I sprawdźcie pomysły na jesienne zabawy i darmowe szablony, które pojawiły się wcześniej na blogu:

Jesienne karty pracy - policz liście
Jesienne karty pracy - połącz cienie
Jesienne karty pracy - wytnij i ułóż
Jesienne karty pracy na długie jesienne wieczory

Jesienne karty z zadaniami

Jesienne karty z zadaniami
Jesienne karty z zadaniami

To zestaw 26 kart do zabawy z jesiennymi zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko rozwiązując zadania poznaje jesienne symbole, uczy się rozróżniać kolory i liczyć do 10. Każda karta to zupełnie inna zabawa. Zadaniem dziecka będzie rozwiązanie jesiennego sudoku, przyklejanie odpowiednich kształtów czy pomalowanie obrazka według kolorów, które wyrzuci na kostce do gry.

Jesienne karty z zadaniami możesz pobrać tutaj.

Jesienne wyklejanki z symbolami

Jesienne wyklejanki z symbolami
Jesienne wyklejanki z symbolami

To zestaw 22 jesiennych kart pracy do wyklejania. Każda karta zawiera jesienny symbol, litery alfabetu i pisownię jesiennego symbolu. Zadaniem dziecka jest wyklejenie dziurek na obrazku tak, aby zakryć wszystkie białe pola. Można użyć do tego plasteliny, kulek z bibuły, pomalować je farbami, mazakami czy posypać kolorowymi brokatami. Można bawić się nimi na różne sposoby. Symbole idealnie nadają się do zabawy nawet z maluchami!

Jesienne symbole do wyklejania możesz pobrać tutaj.

Jesienne wyklejanki

Jesienne wyklejanki
Jesienne wyklejanki

To zestaw 22 jesiennych wyklejanek, na których znajdziesz jesienne obrazki w wielu kolorach. Zestaw jest bardzo różnorodny. Znajdziesz tu zarówno leśne zwierzęta, jesienne owoce, ale także symbole kojarzące się z jesienną pogodą. Nie zabrakło grzybów z czerwonym muchomorem na czele.

Jesienne wyklejanki możesz pobrać tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Jesienne karty pracy - 70 jesiennych zadań do druku
Jesienne karty pracy – 70 jesiennych zadań do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer październik 2020 – do druku za darmo
Jesienne karty pracy – 70 jesiennych zadań do druku